MISJA WIRTUALNEGO MUZEUM FOTOGRAFII KALISZA

 

NASZA MISJA

Misją Muzeum Fotografii Kalisza jest dbanie o powierzone dziedzictwo kulturowe oraz upowszechnianie roli przeszłości i pamięci we współczesnym społeczeństwie, poprzez stworzenie możliwości zapoznania się z przystępnie przedstawioną historią miasta w postaci zdjęć i ich opisów.

Muzeum Fotografii Kalisza jest innowacyjnym pomysłem na skalę ogólnopolską, który doprowadził do zaistnienia w sieci internetowej nowoczesnego portalu multimedialnego zawierającego kolekcje fotografii dawnego Kalisza.


NASZE ZBIORY

Na zbiory Muzeum składają się zdjęcia pozyskane od osób prywatnych.

Do współpracy zapraszamy wszystkich kaliszan (bez względu na ich obecne zamieszkanie), posiadających w swoich domowych albumach zdjęcia Kalisza i kaliszan wykonane w czasach minionych.

W zbiorach Muzeum znajdą się zdjęcia obejmujące okres od początku fotografii do czasów schyłkowych PRL-u.


CEL PROJEKTU

Powstanie tego portalu wpisuje się w opracowywaną strategię wyznaczającą główne kierunki rozwoju miasta do 2030 roku. Jednym z głównych celów tej strategii jest budowanie i kreowanie tożsamości Kalisza oraz Wielkopolski, oparte na tradycji i dziedzictwie kulturowym, a także poszerzanie kapitału społecznego miasta zaangażowanego w rozwój kultury.


WSPÓŁPRACA

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą z Muzeum oraz udostępnieniem zdjęć prosimy o kontakt mailowy kontakt@wmf.kalisz.pl lub telefonicznie pod nr. 506 666 041.

Ewentualnie zachęcamy do samodzielnego przesyłania zdjęć ( wchodząc w zakładkę WYŚLIJ ZDJĘCIE).

Wirtualne Muzeum Fotografii Kalisza powstało z dotacji przyznanej przez Muzeum Historii Polski w ramach Konkursu "Patriotyzm Jutra".

Wyłącznym pomysłodawcą portalu (posiadającym prawnie potwierdzone prawa autorskie) i jedynym administratorem jest Tomasz Chlebba, Tel. 506 666 041.


PRZEWODNIK - JAK SAMODZIELNIE DODAĆ ZDJĘCIA DO ZBIORÓW WIRTALNEGO MUZEUM FOTOGRAFII KALISZA?

Poszukaj

Wybierz

Dodaj

Wyślij

Powiększ zbiory